2021 Yılı Sahte Milli Piyango Yılbaşı Bileti Nasıl Anlaşılır?

2021 Yılı Sahte Milli Piyango Yılbaşı Bileti Nasıl Anlaşılır?

Milli Piyango biletinin sahte olduğu nasıl anlaşılır konusu yılbaşı çekilişi için satılan bitlerden bazılarının çeşitli kalpazanlar tarafından sahte olarak basılıp satılmaya başlanmasından dolayı merak edilmektedir. 2021 Gerçek milli piyango bileti nasıl anlaşılır diye merak ediyorsanız resmi makamlar tarafından elde ettiğimiz bilgilerin bir uyarlamasına makalemizin devamından ulaşabilirsiniz.

Orijinal milli piyango bileti, verilen ikramiyenin bu yıl fazla olmasından dolayı bir hayli pahallılaşmış durumda. Özellikle geçmiş yıllarda çok sayıda bilet alımı yapan kişilerin bu yıl pek fazla bilet alabileceğini düşünmüyoruz.

2021 Milli piyango biletinin sahtesi aslında gerçeğinden çok kolay bir şekilde ayırt edilebilmektedir. Büyük umutlarla almış olduğunuz biletinin bir hayal kırıklığı olmasını istemiyorsanız bileti aldıktan sonra makalemizin devamında yer alan özellikleri taşıyıp taşımadığını kontrole ediniz. Sahte yılbaşı bileti nasıl anlaşılır gelin öğrenelim.

–

2021 Orijinal Milli Piyango Biletinin Özellikleri

 • Milli piyango biletinin sol alt kısmında yer alan ve kontrol numarası olarak tanımlanan kısım kabarıktır. Almış olduğunuz biletlerin ilk olarak bu kısmına bakarak kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
  • Aldığınız bilet eğer orijinal bir biletse, bileti ışığa tuttuğunuzda yuvarlak olarak MP amblemini filigran olarak görebilirsiniz.
  • Işık altında bilet incelenecek olursa mavi ve yeşil çizgiler bilet ürerinde parlak bir şekilde görülür.
  • Biletin arkasında kalın çerçeve çizgisinin dışında ince çerçeve çizgisi yer alır. Bu milli piyango biletlerinin halk tarafından bilinen özelliklerinden birisidir.
  • Biletin arkasına yazılmış olan yazılar son derece netti. Aldığınız biletin arkasındaki yazılar silikse bu bilet büyük ihtimalle sahtedir.
  • Biletin eni 6, boyu 14,7 santimdir.
  • Tam biletler açık mavi, yarım biletler bayrak kırmızısı ve çeyrek biletler de açık nefti yeşil renkli olup, renkler canlıdır.

Sahte milli piyango yılbaşı bileti nasıl anlaşılır konusunda sizlere vereceğimiz bilgiler bunlardan ibarettir. Zaman içerisinde basılan biletlerde herhangi bir değişiklik yapılması durumunda sizlere yapılan değişiklikler hakkında bilgi vermeye devam edeceğiz.

Yazar Yorumu: Müslüman bir birey olarak sizlere milli piyango biletinin dini hükmü hakkında sözüne güvendiğim hocaların vermiş olduğu bilgileri sunmak istiyorum. Alın teri olmadan kazanılan her şey haramdır. Bu alın teri olmayan şeyler içerisinde yer alıp helal olan tek şey mirastır. Milli piyango biletinde büyük ikramiyenin size çıkması durumunda elinize geçecek olan paranın haram bir para olduğunu bilmenizi isteriz. Bu para ile hiçbir şekilde hayır işleyemezsiniz. Bu yüzden bu tip şans oyunlarından elde edilen paralardan haram lokma yememek adına uzak durmanızda fayda var.

Yorum Yap

Şunlar da hoşunuza gidebilir