Türk Bilgin
Alttan Dersi Olanlar Yatay Geçiş Yapabilir Mi? – Alttan Dersi Olanlar Yatay Gecis Yapabilir Mi

Alttan Dersi Olanlar Yatay Geçiş Yapabilir Mi?

Yatay geçiş bulunduğu üniversiteden memnun olmayıp farklı üniversitelerde eğitim almak isteyenler için önemli bir uygulamadır. Alttan dersi olan yatay geçiş yapabilir mi konusu zayıfı olduğundan dolayı yatay geçiş yapamayacağını düşünenler tarafından sorulmaktadır. Yatay geçişe çok sayıda öğrenci başvurduğundan dolayı belirli kontenjanlar oluşturulmuştur. Alttan dersi olanlar yatay geçiş yapabilir mi diyecek olursanız bunun çelişki bir cevabı olabilir diyebiliriz çünkü durum tamamen üniversite yetkililerinin elindedir.

Alttan Dersi Olanlar Yatay Geçiş Yapabilir Mi? – yatay gecis hakkinda

Alttan dersle yatay geçiş yapmak elbette mümkündür ancak özellikle not ortalaması iyi olan öğrencilerin yatay geçişleri kabul edildiğinden dolayı yatay geçiş yapma ihtimaliniz azalabilir. Zayıfınız kredisi düşük bir destense bu durum ortalamanızın çok düşmesine neden olmaz. Bu sayede yüksek not ortalama ile yatay geçiş yapabilirsiniz ancak zayıfınız kredisi yüksek olan bir derstense bu durum not ortalamanızın düşmesine ve paralel olarak yatay geçiş yapamamanıza neden olur.

Durumu özetleyecek olursak alttan dersi olan kişilerin yatay geçiş yapabileceğini söyleyebiliriz. Not ortalamanız yüksekse ve üniversite yetkilileri zayıfı olanlar geçiş yapamaz tarzında bir şart oluşturmamışsa bu geçiş işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sırf ailenizin yer aldığı şehirde eğitim almak adına üniversite değiştirmeyin. Üniversite değişikliklerinizi sadece daha iyi bir üniversiteye gitmek adına kullanın. Sadece zevki yapacağınız geçiş işlemleri eğitim sürecinizde sıkıntılar yaşamanıza hatta notlarınızın düşmesine neden olabilir. Bu yüzden yatay geçiş işlemlerini üzerinde durulması gereken konular arasında görüyoruz.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10