Türk Bilgin
Ayağa Paslı Çivi Batınca Ne Yapılmalı? – Ayaga Pasli Civi Batinca Ne Yapilmali

Ayağa Paslı Çivi Batınca Ne Yapılmalı?

Bilhassa yaz mevsiminin gelmesiyle beraber süratli bir halde inşaat çalışmaları başlamış vaziyette. İnşaat çevresinde gezinirken ayağımıza paslı bir çivi batması halinde neler uygulamamız gereğinden haberdar mıyız? Şimdiki makalemizde sizlere ayağa paslı bir madde batması halinde uygulamamız gerekenleri anlatacağız. Hepinize esenlik dolu bir hayat diliyoruz. Paslı çiviler ciddi sorunların oluşmasına neden olabileceğinden dolayı ayağına paslı çivi batanların dikkatli olmasını tavsiye ederiz.

Ayağımıza Paslı çivi batması durumunda uygulamamız gerekenler şu şekildedir.

– İlk olarak ayağınızı çividen kurtarmaya yani çiviyi ayağımızdan çıkarmaya uğraşmalıyız

– Şayet çivi karşıdan karşıya geçtiyse ve çıkarılması mümkün değil ise çıkarmaya uğraşıp yarayı daha fazla tahrip etmemek adına en yakın sağlık kuruluşuna gitmenizde fayda vardır. Çiviyi çıkarmak için zorlamanız sorunun tedavisi zor bir hale gelmesine neden olabilir.

– Çiviyi çıkardığımızı düşünecek olursak, bilindiği üzere paslı nesnelerin bedene teması neticesi kanımız zehirlenip tetanos olabiliriz. Tetanosun üstesinden gelebilmek için çivinin girmiş olduğu kısımdan kan akıtmaya itina gösterin. Kanla mikrop dışarı atılacaktır ancak kan akıtayım derken yaralı kısmı tahrip etmemeye de özen göstermenizde fayda var.

– Kanı yeteri kadar akıttıktan sonrasında en yakın sağlık kuruluşuna gidip bir tane tetanos iğnesi vurulunuz. Bu sayede tetanos kaynaklı problemlerin üstesinden gelebilirsiniz.

– Sağlık kuruluşunda yaraya pansuman yaptırarak yaranızı temizletin. Bu sayede mikrop oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Bu yaptıklarınızdan sonrasında gerisi Allah’a emanet tez vakitte iyileşmenizi dileriz. Ayağa paslı çivi batması kritik sıhhat problemleri içinde bulunduğundan dolayı bu hali görmezden gelmek yerine en kısa vakit içinde bir sağlık kuruluşuna gitmenizi öneririz.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10