Türk Bilgin
Basen Yağlarından Kurtulma Diyeti – Basen Yaglarindan Kurtulma Diyeti

Basen Yağlarından Kurtulma Diyeti

Basen Yağlarından Kurtulma Diyeti

Bazı kişiler için fazla kilo estetik kaygılara neden olsa da çağımızda obezite bir çok hastalığın nedeni olarak gösterilmektedir. Obeziteye engel olmak ise kişinin elindedir. Otomatik olarak bir hesap yapmak gerekirse; fazla gıda tüketimi obeziteye neden olurken, kişi gerektiği kadar gıda tüketimi yaptığında obeziteden otomatik olarak korunmuş olur.

Kişi eğer gerekli olarak tüm adımları kilo almamak için atıyor ve hala obezite ile boğuşuyor ise mutlaka bu süreçte bir endokrin uzmanına görünmesi gerekir. Yapılan tahliller ve tetkikler sonucunda anlaşılan bazı rahatsızlıklar da obeziteye neden olmaktadır. Bu rahatsızlıklar diyabet hastalığı, troid bozukluğu bazı vitaminlerin eksikliği olarak sayılabilir. Endokrinler tarafından yapılan ilaç tedavileri sonrasında bu kişiler için kilo vermek kolaylaşmaktadır.

En fazla bayanların memnun kalmadığı kilo tipi bölgesel yağlanmadır. Bölgesel yağlanma genellikle bel çevresi, basen çevresi, göğüs çevresi ve kol çevresinde olmaktadır. Bayanlarda görülen bölgesel yağlanma tiplerinden en çok görülen ise basenlerde yağlanma olarak bilinir.

Her bayanın kendisine göre bir vücut tipi bulunmaktadır. Bazı bayanlar göbek bölgesinden fazla kilo alırken, bazıları için basen bölgesinin genişlemesi bu değişimi bizlere göstermektedir. Basen çevresinden kilo vermek için diyet ile desteklenmiş olan bir spor programı hızlı bir şekilde kişilerin basen bölgesindeki yağlanmadan kurtulmasını sağlamaktadır.

Basen Yağlarından Kurtulmak İçin Günlük 1100 Kalorilik Diyet

Bu diyette günlük olarak aşağıda verilmiş olan gıdalar miktarlarına göre gün içinde tüketilmelidir. Ek bir gıda alımına gerek yoktur. Yağ tüketimi tamamen kesilmelidir. Günde ortalama olarak 2-3 litre su tüketimi basen yağlarının hızlı bir şekilde gitmesini sağlayacaktır.

  • 2 kahve fincanı kadar kayısı
  • 1 kahve fincanı badem
  • 1 fincan ayıklanmış ay çekirdeği
  • 1 adet muz
  • 1 fincan kuru üzüm
  • 2 fincan ayıklanmış fındık
  • 2 fincan yulaf
  • 1 su bardağı süt

Yukarıda sayılmış olan tüm malzemeler süt ile karıştırılarak da kullanılır tek tek de tüketilebilir. Bir haftadan fazla bu diyet uygulamasını yapmak sakıncalıdır. Bir haftadan sonra bir hafta ara vererek bir hafta daha yapılabilir. Fakat daha sonra kişi kendi diyetine dönüş yaparak protein ağırlıklı beslenmelidir.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10