Türk Bilgin
Cansever Kimdir Cansever Biyografisi ve Hayatı – Cansever Biyografisi

Cansever Kimdir Cansever Biyografisi ve Hayatı

Cansever kimdir?, Cansever kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Cansever ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Cansever burcu nedir? Cansever memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Cansever Kimdir Cansever Biyografisi ve Hayatı

Cansever Kimdir Cansever Biyografisi ve Hayatı – Cansever Kimdir

Fantezi müziğin güçlü seslerinden biridir. Cansever, Temmuz 1967 yılında Makedonya’da Veles şehrinde 7 çocuklu ailede en küçük çocuk olarak doğmuştur. Gerçek adı Dzansever Dalipova’dır. Babası Makedonya’da tarlada çalışan bir ırgattı.

Cansever, daha 12 yaşında küçücük bir kız iken, sokakta çocukların sopa fırlatması sonucu tek gözünü kaybetmiştir.

Çocukluğundan beri müzik dünyası içinde olan Cansever, ilk albümü “Kemano Başal E Romenge” yi 1992 yılında Makedonya’da çıkartmış ve bu şarkı ile büyük bir başarı yakalamıştır. Makedonya’da 8 albüm çıkartmıştır.

1997 yılında ilk defa İbrahim Tatlıses’in sunduğu “İbo Show” adlı programa çıkıp, “Kara Çadır” adlı o meşhur Yemen türküsünü kendine özgü yorumuyla seslendirdi. Çok beğenildi ve böylece Cansever’in Türkiye macerası o yıl başlamıştı.

Cansever, Türkiyede; Meçhul, Cemalim, Yollar Hasta Ben Yorgunum, Gönlümüzdeki Türküler, Hala Seviyorum, İçimden Geldiği Gibi, Farklı Yorum adlarıyla Türkiye’de 7 albüm çıkarttıktan sonra, 2009 yılında Bulgaristan‘da “Roveno O Note” adıyla bir albüm daha çıkartmıştır. Kara Çadır, Cemalim, Yollar Hasta Ben Yorgunum, Eller Aldı, Kader, Aldanma Çocuksun, Terketmek Ne Kadar Kolay, Acıların Kadını, Canım Dediklerim, Ağla Gözbebeğim, Ağlayamam ki, Dön Gayri, Mühür Gözlüm, Haydar Haydar, Nem Kaldı, Ayağında Kundura, Zalim Felek, Nöbetteyim, Kışlalar Doldu Bugün, Durdurun Dünyayı, Yüce Dağ Başında, Yara Benim, Duman Oldum gibi birbirinden güzel şarkılara farklı yorumuyla ayrı bir renk katmış ve milyonların sevgilisi olmuştur.

Klip Müzik ile çalıştığı senelerde iyi bir promosyon yapıldığı için uzun bir süre yükselişini sürdürdü. Ancak, Klip Müzik son senelerinda ne kendisine ne de sanatçılarına artık fayda sağlayamaz duruma geldiğinde ve bir gün kapandığında Canseverin şansı da kötüye gitmeye başladı. Üstüne bir de senelerdir çektiği sağlık sorunları yeniden kendini hissettirmeye başladı. Stres ve üzüntü her geçen gün Onun belini büküyor görüntüsünü olumlu olmayan etkiliyordu.

1994 yılında 24 yaşlarındayken bir tür romatizma çeşidi olan “Morbus Behterew” diye bir hastalık onu iki büklüm yaptı. Türkiye’de nasıl tedavi edileceğini olamadı 15 yıl çekti sonra 2007 yılında gittiği Almanya’ya yerleşti orada yaşamaya başladı. 22 Mayıs 2009 tarihinde Almanya’da ameliyat oldu. Ameliyat olarak senelerdir sırtında bir yük gibi taşıdığı kamburluk problemindan kurtuldu.

2005 yılında “Gelinim Olur musun?” müsabakasından Ata ve meşhur anası Semra Yücel hanım ile tanıştı. Adana’ya konsere gittiğinde yanında Ata’yı da götürdü. Ata Adana’da otelde uyuşturucudan ölünce Cansever suçlandı.

Cansever 2013 senesinin Eylül ayında “Hey Denysha” isimli yabancı şarkıyı seslendirip üstüne birde klip çekince sosyal platform sallandı.

Albümleri :
2016 – Doya Doya Arabesk
2016 – Kral Arabesk
2015 – Hala Seviyorum
2014 – Ben Ne Günler Gördüm
2011 – Gipsy (Çingene)
2009 – Roveno O Note
2009 – Yollar Hasta Ben Yorgunum
2006 – Farklı Yorum
2004 – İçimden Geldiği Gibi
2002 – Gönlümüzdeki Türküler
1998 – Cemalim
1997 – Meçhul

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10