Türk Bilgin
Cin ve Şeytandan Korunma Duası Nedir, Nasıl Yapılır? – Cin ve Seytandan Korunma Duasi Nedir Nasil Yapilir

Cin ve Şeytandan Korunma Duası Nedir, Nasıl Yapılır?

Cin ve şeytan Allah tarafından yaratılan ancak biz insanların göremediği varlıklardır. Cin ve şeytan insana zarar veren varlıklar olduğundan dolayı Allah tarafından cin ve şeytandan korunmak için çeşitli dualar gönderilmiştir. Bu duaların okunması insanı bu kötü varlıklardan korumaktadır. Cin ve şeytandan korunma duası sıklıkla okunmalıdır çünkü bu varlıkların bizlere ne zaman musallat olacağı bilinmemektedir. Bu kötü varlıkları başınızdan defetmek istiyorsanız gelin hangi duaları okumamız gerektiğini öğrenelim.

Cin ve şeytan özellikle psikolojik sorunları olup imanı zayıf olan kişileri hedef seçmektedir. Bu yüzden her daim imanınızı güçlendirmeye özen gösterin. Dini içerikli kitaplar okumanız, İslam dininin buyruklarını yerine getirmeniz imanınızın güçlenmesini sağlayacaktır.

Cin ve Şeytandan Korunma İçin Ayetel Kürsi

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Cin ve Şeytandan Korunma İçin Nas suresi

Kul e’ûzü bi-rabbin nâsi melik’in-nâsi ilâh’in-nasi min şerril ves’vas’il hannasi ellezi yüvesvisü fi sudûr’in-nâsi minel cinneti ven-nâs.

Cin ve Şeytandan Korunma İçin Felak Suresi

Kul e’ûzü birabbilfelak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğâsikin izâ vekab. Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased.

Elbette cinlerden ve şeytanlardan korunmak için daha çok sayıda dua bulunmaktadır. Sizler de bu varlıklardan kurtulmak için farklı duaları biliyorsanız insanlara yardımcı olmak adına bildiğiniz bu duaları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10