Türk Bilgin
Diş Nasıl Beyazlatılır Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Nasıl Beyazlatılır, Evde Diş Beyazlatma

Diş nasıl beyazlatılır, evde diş beyazlatma yöntemleri; Günlük hayatta özellikle sigara kullanan kişiler ki, bu insanlar dişlerini düzenli olarak fırçalamıyorsa bu durum diş sağlığını  aşırı derecede tehdit eder ve zamanla dişlerimiz  sararır  ilerleyen aylarda bu durumu dişlerin dibinde diş tartarı diğer adıyla diş taşı izler. Diş taşı  diş sağlığı için büyük tehdit oluşturur. Dış taşından sonraki  aşama ise dış çürükleridir ve durumların en sonunda dişlerimizi kaybedebiliriz. Dişlerimizin sağlığına çok dikkat etmeliyiz. Yazımız devamında diş beyazlatma yöntemleri için bir kaç önerimizi bulabilirsiniz.

Diş Nasıl Beyazlatılır, Evde diş beyazlatma yöntemleri 

Parlak ve beyaz dişlerimiz olmasını hepimiz isteriz. Sararan ve gün içinde  çay , kahve ile renk değiştiren dişlerimizi evde kendimiz beyazlatabiliriz. Bunun için yapılması gereken bazı uygulamalar ile ilgili bilgi verelim istedik.

Dişlerin, sert fırça ile fırçalamak ve sert fırçalamak daha sarı olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle fırçalama işleminde orta sertlikte fırça kullanmak ve yukarıdan aşağı fırçalamak gereklidir. Diğer türlü fırçalama diş minesine zarar vererek daha da sarı durmasına neden olur. Evinizde dişlerinizi daha beyaz yapmak için,  öncelikle günde en az 3 kez dişlerinizi fırçalayın. Her fırçalama sonrası, 1 çay kaşığı adaçayı, 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tarçını karıştırın.

Bu karışıma nemli fırçayı sürerek dişlerinizi sağdan sola fırçalayın. Dişlerin zamanla beyazlaştığını fark edeceksiniz. 1 çay kaşığı karbonat, yarım limonun suyu, 1 çay kaşığı zeytinyağını karıştırıp dişlerinizi fırçaladığınız da aynı etkiyi elde edersiniz. Zeytinyağı diş minesini kuvvetlendirirken, karbonat ve limon karışımı renkte beyazlaşma yaratacaktır. Gelişmiş ve iri bir çilek yardımıyla dişlerinizi fırçalayarak da beyazlık elde edersiniz.

Orta büyüklükte bir çileği ikiye bölün ve dişlerinize yukarıdan aşağı sürterek temizleyin. Bu işleme yaklaşık 2-3 gün devam ettiğinizde dişlerde beyazlaşma fark edilir. Ayrıca cevizin yeşil olan yaş kabuğu dişlerde beyazlama yapabiliyor. Unutulmaması gereken havuç, brokoli ve salatalık doğal diş temizleyicilerdir. Dişleri bugün piyasada satılan beyazlatıcı macunlar ile birlikte faydalıdır.

Bu macunlarla birlikte çilek kullanabilirsiniz.  Evinizde kendiniz diş macunu yapabilirsiniz. Bunun için, 5-6 çay kaşığı karbonat, 1/3 çay kaşığı tuz, 4 çay kaşığı gliserin, nane esansı gereklidir. Tüm malzemeleri karıştırın ve çalkalayın.  Çalkalama işlemini macun kıvamına gelinceye kadar devam edin.  Bu tarz evde yapılmış diş macunları daha beyaz dişler yapar. Katkısız olduklarından daha iyi beyazlık sağlarlar.

Dişlerinizi florür içeren bir macunla fırçalamak minenize destek verecektir. Hangi tür diş beyazlatma karışımı kullanırsanız kullanın mutlaka flörürlü bir macun ile diş minenize destek verin. Tuz ve karbonat içeren karışımların dişlerinizin minesine aşındırıcı etkisi olduğunu da unutmayın.  En doğru beyazlatmanın  bir diş hekime danışarak onun kontrolünde yapılaması gerekliliğini de bilin

Diş nasıl beyazlatılır, evde diş beyazlatma yöntemleri yazımızı beğendiniz mi? https://turkbilgin.com/dis-nasil-beyazlatilir-evde-dis-beyazlatma

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10