Türk Bilgin
Doğal Yollarla Burun Nasıl Küçültülür? – Dogal Yollarla Burun Nasil Kucultulur

Doğal Yollarla Burun Nasıl Küçültülür?

Burnun büyük olması dış görünüşü olumsuz etkilediği için burun nasıl küçülür konusunda hem modern tıp hem de alternatif tıp dünyasındaki uzmanlar araştırmalar yapmaktadır. Burun nasıl küçültülür diyecek olursanız yapılan çeşitli cerrahi müdahaleler ile büyük olan burunların belirli oranlarda küçültülmesinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz ancak birçok kişi ameliyat olmaktan çekindiğinden dolayı doğal yollarla burun nasıl küçültülür konusu daha fazla ilgi görüyor.

Evde burun küçültme çabaları meyvesini vermiş ve doğal olarak burnu küçük gösterme adına çeşitli yöntemler geliştirilmiş. Dediğimi gibi doğal yöntemler ile burnu yapısal olarak küçültmek mümkün değildir ancak burnu olduğundan daha küçük göstermek mümkündür. Sizlere sunacağımız doğal yöntemleri uygulayarak burnunuzu olduğundan daha küçük göstermeniz mümkündür.

Burun Nasıl Küçülür

Çeşitli makyaj yöntemlerini kullanarak burnunuzu küçük göstermeniz mümkündür. Makyaj uzmanları özellikle burun hastalarını daha fazla ortaya çıkaran makyajların burnu olduğundan daha küçük gösterdiğini belirtiyor. Özellikle burun hatlarını belirtmek adına fondöten kullanabilirsiniz. Karartılıklar aşırı derecede ortaya çıktıysa karartıları yok etmek için pudra gibi ürünlerden de yararlanabilirsiniz. Burun makyajı konusunda kendinizi geliştirerek burnunuzu olduğundan daha küçük göstermeniz mümkündür.

Buruna mesaj yaparak ya da burun egzersizleri yaparak burnun ciddi oranda küçültülmesi mümkündür. Burnunuzu yukarı doğru kaldırarak burnun zaman içerisinde dikleşmesini sağlayabilirsiniz. Burnun dikleşmesi yapısal olarak burnun daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Burnu yukarı doğru kaldırmak suretiyle masaj yaparken aşırı derecede dikkatli olun. Fazla baskı uygulamanız burnunuzun zedelenmesine hatta burun kemiğinin kırılmasına neden olabilir.

Büyük bir burnunuz varsa ve burnunuzun dış görünüşünüzü olumsuz etkilediğini düşünüyorsanız aksesuar seçiminizde değişiklikler yaparak burnunuzun büyüklüğünü geri plana atmanız mümkündür. Özellikle küpe takan bir kişiyseniz iri küpeler takmayı tercih edin. İri küpeler burun büyüklüğünüzün geri planda kalmasını sağlar.

Ayrıca saç stili de burun büyüklüğünün ortaya çıkmasında etkilidir. Dalgalı saçların burnu küçük gösterme konusunda etkili olduğu bilinmektedir. Düz bir saça sahipseniz saçlarınızı dalgalı hale getirerek burnunuzu daha küçük hale getirebilirsiniz.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10