Türk Bilgin
Düğün Davetli Listesi Nasıl Hazırlanır Düğün Davetli Listesi Hazırlamanın 4 Yolu – dugun davetli listesi nasil hazirlanir

Düğün Davetli Listesi Nasıl Hazırlanır Düğün Davetli Listesi Hazırlamanın 4 Yolu

Bu makalemizde sizlere Düğün Davetli Listesi Nasıl Hazırlanır ile alakalı ayrıntılı Düğün tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Düğün Davetli Listenizi Hazırlamanın 4 Yolu gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

Düğün davetli listesini büyük günden önce hazırlamak hiç de kolay değildir, özellikle de çok fazla misafir varsa. Merak etmeyin, yardımcı olabiliriz! Her şeyi çok daha kolay hale getirecek bazı ipuçlarını keşfetmek için okumaya devam edin!

Bunun işe yaraması için, listeyi yalnızca gelin ve damadın halletmesi en iyisidir. Bir düğün planlayıcısına güvenebilmelerine karşın, diğer insanların davetli listesine müdahale etmesi iyi bir fikir değildir. Bunun nedenini daha sonrasında açıklayacağız.

Düğün davetli listesini hazırlamanın anahtarı
Davetli listesini hazırlamak için en iyisi gelin ve damadın bunu acil etmeden yapmak için zaman bulmasıdır. Hafta sonu veya hafta içi bazı saatler ayırabilirsiniz. Unutulmaması gereken, bunun çok uzun sürmemesidir.

1. Davetli listesinin bir taslağını oluşturun

Gelin ve damadın yapması ihtiyaç duyulan ilk şey bir taslak hazırlamaktır. Bunu yapmak için, her biri birer kağıt alıp konuk sıralamasında olmasını istedikleri kişileri düşünebilirler. Bu adımdan sonra, üçüncü bir kağıt alacaklar ve listelerine koydukları tüm adları yazacaklar.

Bu aşamada, hangi misafiri olmadan yapabileceklerini analiz etmeyi bırakmazlar. Bu, aşağıdaki maddeler yardımıyla mümkün olduğunca tamamlamadan önce konuk listesini hazırlamanın ilk aşamasıdır.

2. Konukların listeden çıkarılması

Artık gelin ve damadın ilk konuk sıralaması hazır olduğuna göre, onu azaltmaya başlamak önemlidir. Bunu yapmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçlarına ve üçüncü tarafların neden bu göreve katılmaması gerektiğine bakalım:

Nezaketen çağırılanlar: Gelin ve damat ile anlaşamayan sadece bazı yükümlülükler sebebiyle çağrı edilen kişiler. Bu tarz konuk varsa, düğünde acı bir an olabileceğinden, bunun üzerinde düşünmeleri gerekir.

Katılamayacak misafirler: Ya başka bir ülkede yaşadıkları için ya önceden başka yere söz verdikleri için ya da onları etkinliğe katılamayacak hale getiren başka herhangi bir durumda. Gelip gelemeyeceklerini teyit etmek için bu konukları aramanız gerekecek.

3. Refakatçiler ve partnerler

Gelin ve damadın davetli listesini hazırlarken akılda tutması gereken bir öteki husus, misafirlerin bir refakatçi veya partner getirip getirmeyecekleridir. Bunun önemli olmasının nedeni basittir: restoran seçimi ve gelin ve damadın kendilerinin haiz olduğu bütçe.

Gelin ve damadın bütçesi gelen çok sayıda mevzuğu kaldıramazsa, ellerinde bulunan parayla daha uyumlu oluncaya kadar listeyi azaltmaya devam edebilirler.

4. Lokasyon

Davetli listesini hazırlamanın son anahtarı, mekan seçimidir. Bu nedenle, her misafirin şu anda nerede yaşamış olduğunı hesaba katmalısınız.

Bir çok düğünde, gelin ve damat, bulundukları yerden uzaklaşmaya karar verirlerse, bazı misafirlerin seyahat masraflarını karşılamak durumunda bırakılırlar. Bu mümkün değilse, daha yakın bir yer seçmeniz gerekebilir. Sadece her süre önceden plan yapın.

Avetli listesini hazırlamak esasen sıkıcı bir işlem olsa da, onları masalara yerleştirmek daha da fenadür. Bunu yapmak için gelin ve damat, kimin kimin yanına oturacağını ve tüm misafirlerin dağılımını düşünmeleri gereken başka bir organizasyon aşamasından geçmelidir.

Başlangıçta da bahsettiğimiz benzer biçimde, üçüncü şahıslar için buna katılmak iyi bir fikir olmasa da – gereksiz misafirler eklenebileceği veya çiftin davet etmek zorunda hissettiği için – profesyonel yardım o kadar da kötü bir fikir değil.

Aslına bakarsak düğün planlaması mevzusunda uzmanlaşmış bir kişiye sahip olmak gelin ve damat için gerçek bir rahatlama olabilir. Bunu hesaba katmanız önemlidir. Bir düğün düzenlemek çok fazla strese, rahatsızlığa ve hatta öfkeye neden olabilir.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10