E-Okul Öğrenci ve Öğretmen Giriş Şifresi Nasıl Alınır?

E-Okul Öğrenci ve Öğretmen Giriş Şifresi Nasıl Alınır?

e-Okul, veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemi olarak iki farklı modülde kullanılabilmektedir. Bu sistemlere girerken ihtiyacımız olan bilgilerin eksiksiz olması gerekiyor. Bazen çok sık kullandığımız okul numaramızı, kullanıcı adımızı ya da şifrelerimizi unutabiliyoruz.

İşte bu anlarda yapmamız gerekenleri bilmemizde fayda olduğu kanaatindeyim. e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapacaklar için öğrencilerin okul numaralarının bilinmesi gerekiyor. Okul numarasını unuttuysanız ya da bir şekilde numara yüzünden sisteme giriş yapamıyorsanız sorun sadece okul müdürlüğü tarafından çözülebilmektedir.

Normalde bir internet sitesine ya da bir servise giriş yaparken şifremizi unuttuğumuzda mesaj yada mail olarak yeni bir şifre talep edebiliyoruz ama e-okul sisteminde durum biraz farklı.

Tekrar etmek gerekirse öğrencinizin okul numarasını sadece okul yönetimi ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. e-okul yönetim bilgi sistemine girecek olan öğretmenler ise ilk defa şifre alacaklarsa bu yine okul yönetimi tarafından verilebilmektedir. Şifre unutulduğu taktirde yeniden okul yönetimi ile irtibata geçilmelidir. Kısacası e-okul siteminde öğrenci ve öğretmen giriş bilgileri sadece okul yönetimi tarafından verilebiliyor.

Yorum Yap

Şunlar da hoşunuza gidebilir