Türk Bilgin
E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır? – E Okul Yonetim Bilgi Sistemi Nedir Nasil Kullanilir

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır?

e-Okul yönetim bilgi sistemi ile okul ve öğrenci bilgileri daha merkezi bir sistemde ve daha düzenli yönetilebiliyor. Bu sistemle öğretmen ve idareciler okul ve öğrenci bilgilerinin girişi, düzenlenmesi ve takip edilmesi yönünden kolaylıkla işlem yapabiliyor.

Öğrencilerin okuldaki durumları bu sistem sayesinde kolaylıkla güncellenebiliyor. e-okul yönetim bilgi sistemine e-okul internet sayfasında yer alan öğretmen ve idareci giriş bölümünden kullanıcı adı, şifre ve doğrulama kodu girildikten sonra ulaşılabilmektedir.

Bu bölümde idareci ve öğretmenler öğrenci devamsızlık girişleri, nakil işlemleri, ders notları girişi, gelişim raporları hazırlama, haftalık ders programları ve öğrenci fotoğrafları güncellemesi gibi işlemleri merkezi olarak yapabiliyor. Yapılan bu girişler öğrenciler ve veliler tarafından e-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde görüntülenebiliyor. Bu sistemi okul idare ve öğretmenleri kullanabilmektedir.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10