Engin Altan Düzyatan Kimdir?

Engin Altan Düzyatan Kimdir?

Diriliş “Ertuğrul” dizisinde canlandırdığı Ertuğrul Bey rolu ile oyunculuk hayatında zirve yapan Engin Altan Düzyatan’ın hayran sayısı her geçen gün artıyor. Engin Altan Düzyatan ile ilgili merak edilen her türlü bilgiye yazımızın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz.

26 Temmuz 1979 İzmir doğumlu olan Engin Altan Düzyatan 38 yaşındadır. Henüz lisede eğitim görürken tiyatro ile tanışan Engin Altan Düzyatan, liseden mezun olduktan sonra tiyatro ile bağını hiç koparmadı. 9 Eylül Üniversitesinde tiyatro eğitimi alan Engin Altan Düzyatan üniversiteden mezun olduktan sonra, Sinema ve dizi alanında Türkiyenin başkenti pozisyonunda bulunan İstanbula yerleşerek İstanbulda yaşamaya başladı.

İlk olarak oyunculuk kariyerinde İstanbula yerleştikten sonra profesyonel olan genç oyuncu, 2001 yılında başlayan Ruhsar dizisinin projesinde yer aldı ve burada rol aldı. Ruhsar dizisi Engin Altan Düzyatan’ın ekranlarda görülmeye başladığı ilk projedir. Genç oyuncu daha sonra Yeditepe İstanbul, Koçum Benim ve Alacakaranlık isimli dizilerde de rol olarak oyunculuk alanında kendini geliştirmeye devam etti.

Engin Altan Düzyatan sinemaya ise 2005 Yılında ünlü yönetmen Mehmet Altıoklar’ın yönetmış olduğu Beyza’nın Kadınları isimli sinema filmi oldu. Oyuncu yine 2005’te Kalbim Zamanı adlı sinema filminde de rol aldıktan sonra sırasıyla 2008 yılında Cennet ve Mezuniyet daha sonra 2010 Yılında da Romantik Komedi filmlerinde rol alarak sinema tecrübesini arttırdı.

Engin Altan Düzyatan’ın Türkiye tarafından tanınmasını sağlayan dizi, yönetmenliğini Hakan Akgül’ün üstlendiği, 2007 yılında yayınlanmaya başlayan  Sevgili Dünürüm dizisidir. Çünkü bu dizide Engin Altan Düzyatan Haluk BİLGİNER, Sumru YAVRUCUK ve Nevra SEREZLİ gibi tecrübeli oyuncular ile birlikte başrol oynamıştır. Engin Altan DÜZYATAN 2010 yılında Kapalı Çarşı isimli dizide başrol oynadığı sırada yine aynı yıl bir başka proje olan 1 milyon canlı para yarışmasının sunuculuğunu 2011 yılına kadar yaptı.

2010 yılı Engin Altan Düzyatan için yoğun bir çalışma yılıdır. Ünlü oyuncu 2010 yılında bir de sinema filminde rol almıştır. Berrak TÜZÜNATAÇ, Can GÜRZAP, Ayda AKSEL, Zeynep ÖZDEL, Tuğrul TÜREK, Ahu YAĞTU gibi isimlerin de yer aldığı Bir Avuç Deniz filminde rol aldı.

Engin Altan DÜZYATAN daha önce birlikte rol aldığı Anadolu Kartalları sinema filminde tanıştığı Özge ÖZPİRİNÇCİ ile 12 Nisan 2013 tarihinde nişanlandı. 2013’ün Ekim ayında ise ikili birlikte bir karar vererek ayrıldılar.

Kariyer basamaklarını birer birer tırmanan Engin Altan DÜZYATAN; 2014 Yılında, ”Cinayet” ve ”Çırağan Baskını” dizilerinde rol almıştır.

Engin Altan DÜZYATAN; 28 Ağuston 2014’te Neslişah ALKOÇLAR ile dünya evine girdi ve bu evlilikten 9 Ocak 2016 tarihinde Emir ismini verdikleri bir oğlu oldu.

8 Aralık 2014’te TRT ekranlarında gösterime giren ”Diriliş Ertuğrul” dizisinde Ertuğrul Bey karakteri ile karşımıza çıkan Engin Altan DÜZYATAN; Diriliş Ertuğrul dizisi ile daha ilk bölümden itibaren ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu göstermiştir. Dizinin henüz 1. bölümü ile birlikte reyting rekoru kırarak ekranlara ambargo koyan ve Kayı Boyu lideri Ertuğrul Gazi’nin hayatının ve Osmanlı’nın temellerinin nasıl atıldığını en ince ayrıntısına kadar anlatılan dizide Engin Altan DÜZYATAN kariyerinin zirvesine çıktı.

Ünlü oyuncu Diriliş Ertuğrul dizisinde rol almaya devam ederken 2015 yılında yönetmenliğini Mete SÖZER’in yaptığı ”ve Panayır Köyden Gider” isimli sinema filminde, İlyas SALMAN, Cem DAVRAN, Meral ÇETİNKAYA gibi isimler ile birlikte başrol oynadı.

Engin ALTAN DÜZYATAN’ın Oyunculuk Kariyeri Boyunca Rol Aldığı Diziler

♦ 2014’de   ”Çırağan Baskını” adlı dizide rol aldı.
♦ 2014’de   ”Cinayet” adlı dizide rol aldı.
♦ 2013 ‘de  ”Yol Ayrımı” adlı  dizide rol aldı.
♦ 2012 ‘de  ”Son”adlı dizide rol aldı.
♦ 2010’da   ”Şen Yuva” adlı dizide rol aldı.
♦ 2010’da   ”Kapalı Çarşı” adlı dizide rol aldı.
♦ 2009’da   ”Bir Bulut Olsam” adlı dizide rol aldı.
♦ 2008’de  ”Cesaretin Var Mı Aşka?” adlı dizide rol aldı.
♦ 2008’de  ”Dantel” adlı  dizide rol aldı.
♦ 2007’de   ”Sevgili Dünürüm” adlı dizide rol aldı.
♦ 2007’de   ”Affedilmeyen” adlı dizide rol aldı.
♦ 2006’da   ”Kızlar Yurdu” adlı dizide rol aldı.
♦ 2006’da   ”Sıla” adlı dizide rol aldı.
♦ 2005’de   ”Acı Hayat” adlı dizide rol aldı.
♦ 2005’de   ”Kadın Her Zaman Haklıdır” adlı dizide rol aldı.
♦ 2005’de   ”Belalı Baldız” adlı dizide rol aldı.
♦ 2004’de   ”Sil Baştan” adlı dizide rol aldı.
♦ 2003’de   ”Alacakaranlık” adlı dizide rol aldı.
♦ 2003’de   ”Mühürlü Güller” adlı  dizide rol aldı.
♦ 2003”de  ”Hürrem Sultan” adlı dizide rol aldı.
♦ 2002’de   ”En Son Babalar Duyar” adlı  dizide rol aldı.
♦ 2002’de   ”Koçum Benim” adlı  dizide rol aldı.

Engin Altan DÜZYATAN’ın Rol Aldığı Sinema Filmleri

♦ 2015 yılında ”ve Panayır Köyden Gider” isimli sinema filminde rol aldı.

♦ 2013 yılında ”Bu İşte Bir Yanlızlık Var” isimli sinema filminde rol aldı.

♦ 2010 yılında ”Romantik Komedi” isimli sinema filminde rol aldı.

♦ 2011 yılında ” Anadolu Kartalları” isimli sinema filminde rol aldı.

♦ 2013 yılında ” Romantik Komedi 2” isimli sinema filminde rol aldı.

♦ 2011 yılında ” Bir Avuç Deniz” isimli sinema filminde rol aldı.

♦ 2010 yılında ” New York’ta Beş Minare” isimli sinema filminde rol aldı.

♦ 2012 yılında ”Bu Son Olsun” isimli sinema filminde rol aldı.

♦ 2008 yılında ”Cennet” isimli sinema filminde rol aldı.

♦ 2012 yılında ”Aziz Ayşe” isimli sinema filminde rol aldı.

♦ 2006 yılında ”Beyzanın Kadınları” isimli sinema filminde rol aldı.

Yorum Yap

Şunlar da hoşunuza gidebilir