Türk Bilgin
Google Adsense Nedir? Nasıl Üye Olunur, Nasıl Para Kazanılır? – google adsense nedir

Google Adsense Nedir? Nasıl Üye Olunur, Nasıl Para Kazanılır?

Google Adsense Nedir? Nasıl Üye Olunur, Nasıl Para Kazanılır?

Adsense Nedir?

Adsense en kısa ifadeyle web sitelerinin ve blog sahiplerinin internnet sitesinde yayınladığı reklamlar sayesinde para kazandığı bir sistemdir.

Adsense Sistemi Nasıl Çalışır?

Mağaza sahipleri, esnaflar, ustalar kısacası aklınıza ticari amaçlı kazanç sağlayan herşey ile ilgili, örnek vermek gerekirse bir esnaf düşünün bu esnafın belirli bir dükkanı var ancak online olarak da mallarını satmak istiyor. Satacağı ürünün Google’deki rekabetine göre Google Adwordsa para ödeyerek bunun karşılığında da web sitesinin Googleye para ile reklamını yaparak web sitesine o ürünle ilgili arama yapan kişileri çekmiş olur ve verdiği ücret karşılığında da kendine binevi müşteri bulmuş olur. İşte bu aşamadan sonra, Google reklam vermek isteyen kişiler ile web sitesinde reklam yayınlayarak para kazanmak isteyen kişileri buluşturan bir aracı görevi görmektedir.

Google Adwords ile web sitesine reklam vererek Google arama sonuçlarında daha yukarıda yer alarak sitesine bir trafik çekmek isteyen ticari siteleri hedef alırken, Adsense sistemi ile de web sitesinin kategorisi-konusuna göre reklam yayınlayarak hem para ödeyerek ziyaretçi çekmek isteyenler ile reklam yayınlayarak da para kazanmak isteyen web sitelerini ortak bir nokta da buluşturarak kendisi kazandığı gibi kazandıran bir sistemdir. Öyleki kazan kazandır anlayışı sahiptir, tabi ki, pastanın büyük kısmını Google almaktadır.

Adsense Üyeliği Nasıl Alınır? Adsense’ye Nasıl Üye Olunur?

Google/Adsense sistemine web site, blog veya ücretsiz (blogger, blogspot v.b) açılmış bloglar aracılığı ile başvurabilirsiniz. Maalesef adsenseye kişisel olarak yukarıda saydığımız kriterler dışında başvuru yapamassınız, eğer bir Adsense üyeliği almak istiyorsanız mutlaka web siteniz olması gerekiyor. Web sitesini aldınız, İçini güzel bir şekilde özgün makalelerinizle doldurdunuz ve hatırı sayılır bir trafiğiniz var mesela günlük 400-500 tekil ziyaretçi sitenizi ziyaret ediyor. Bu bahsetmiş olduğumuz duruma legal yollar ile ulaşmış olan bir web sitesi, Adsense üyeliği için başvuru yapması durumunda tabi ki, sitesinin konusu da önemli %95 olumlu yanıt alacaktır. Adsense başvurusunun cevaplanma süresi bazen 3 gün olabiliyorken sitesine göre değişir ancak 10 gün içinde olumlu ya da olumsuz olarak mailinize bir cevap maili gelmektedir.

Adsense Üyelik Aşamaları
  1. Özgün ve kaliteli olarak hazırlanmış bir web sitesi.
  2. Mail hesabı
  3. Banka hesabı

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10