İyi Bir Basketbolcu Nasıl Olunur? Bazı Tavsiyeler

İyi Bir Basketbolcu Nasıl Olunur? Bazı Tavsiyeler

Basketbolcu olmak isteyen gençlere Bazı Önemli Tavsiyeler

Her çocuğun, gencin bir hayali mutlaka vardır. Kimileri doktor olmak ister, kimileri mühendis, kimisi futbolcu, kimisi avukat. Bizim ilgi alanımız basketbol olduğu için basketbolcu olmak isteyenler için bir dergide Hidayet Türkoğlu’nun tavsiyelerini okudum ve burada paylaşmak istedim. Türk olarak gurur duyduğumuz Hidayet Türkoğlu bakın basketbolcu olmak isteyenler için neler söylemiş. 

Öncelikle bütün gençlerimizin spor yapmaları çok çok önemli. Hangi branş olursa olsun, sporun  gerçekten onlara katacağı çok şey var. Bir kere  sağlıklı büyüyeceklerdir ve çevreleri değişecektir, kötü alışkanlıklardan uzak duracaklardır. Basketbolcu olmak istiyorlarsa, ki bu tüm branşlar için geçerlidir; kendilerine güvenmeleri gerekiyor. Hayatta her şey istediğimiz gibi olamayabiliyor, inişler ve çıkışlar yaşayacakları dönemler olacak.

Aile, arkadaş desteği ve iyi bir çevreye sahip olmaları çok önemli. Sporda çok çalışmalılar gibi bir tavsiyeyi çok doğru bulmuyorum. Hayatta her şey için çok çalışmaları gerekiyor, yalnızca spor için değil. Keşke hepimiz yetenekli olarak dünyaya gelebilsek ve hiç antrenman yapmadan maça çıksak. Ama maalesef böyle bir şey yok. Eğitimlerim ihmal etmemeliler, ilgilendikleri spor branşının yanında bir meslek şart. En önemlisi yaptıkları işe inansınlar, sahiplensinler ve severek yapsınlar.

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi basketbolcularından olan Hidayet Türkoğlu’nun basketbola nasıl başladığı ve başarı basamaklarını nasıl tırmandığı ile ilgili merak ettiğiniz bütün detaylara ulaşmak için Hidayet Türkoğlu Kimdir başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Yorum Yap

Şunlar da hoşunuza gidebilir