Türk Bilgin
Kabak Çekirdeği Sivilceyi Geçirir mi? (Akne) – Kabak Cekirdegi Sivilceyi Gecirir mi Akne

Kabak Çekirdeği Sivilceyi Geçirir mi? (Akne)

Kabak çekirdeği sevilerek tüketilen kuruyemişler arasında yer almaktadır. Kuruyemişlerin büyük bölümü içerisinde yoğun bir şekilde yağ barındırdığından dolayı kuruyemişlerin büyük bölümü özellikle yüz bölgesinde sivilcelerin oluşmasına neden olmaktadır.

Kabak çekirdeği üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda kabak çekirdeğinin sivilce oluşumuna neden olmadığı hatta sivilceleri geçirme konusunda etkili olduğu tespit edildi. Kabak çekirdeği sivilceyi geçirir mi diyecek olursanız kabak çekirdeğinin sivilce yapmadığını ancak sivilceleri geçirme konusunda aşırı derecede etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Cilt uzmanları kabak çekirdeği kullanılarak yapılan cilt maskelerinin sivilce oluşumunu ciddi oranda engellediğini söylemektedir. Sizler de piyasada yer alan kabak çekirdeği içeren yüz maskelerini cildinize uygulayarak sivilce oluşumunu büyük oranda engelleyebilirsiniz. Eğer aşırı derecede sivilceler ile mücadele ediyorsanız kesinlikle yağ oranı düşük olan bir beslenme zinciri oluşturun. Eğer yağ oranı yüksek olan besinleri tüketmeye devam edecek olursanız bu durum sivilcelerinizin artmasına neden olacaktır.

Cilt uzmanlarını dinleyip kabak çekirdeği sivilceyi geçirir mi sorunuza cevap vermemiz gerekiyorsa bu soruya cevabınız evet geçirir şeklinde olacaktır. Sivilcelerinizle alternatif tıp dünyasında kabul gören ürünler ile mücadele etmek istiyorsanız özellikle brokoli, kereviz, ıspanak, elma, enginar, fındık, lahana, istiridye ve kabuklu deniz ürünlerini beslenme zincirine ekleyin. Saymış olduğumuz tüm bu besinlerin tamamının sivilceleri geçirdiği tespit edilmiştir.

Alternatif tıp dünyasında yer alan neredeyse her ürünü denemiş olmanıza rağmen sivilce oluşumunu bir türlü engelleyemiyorsanız bu durumun altında ciddi sorunlar yer alabilir. Uzmanlar özellikle iç organlarda meydana gelen çeşitli sorunların sivilce oluşumuna neden olduğu ve bu yüzden bir türlü geçmeyen uzun soluklu sivilcelerin meydana gelmesi durumunda kesinlikle alanında uzman bir kişiye gidilmesi gerektiğini söylemektedir.

Sizler de her yöntemi denemiş olmanıza rağmen sivilcelerinizden bir türlü kurtulamıyorsanız problemin altında yatan sorunu ortadan kaldırmak için kesinlikle cilt konusunda uzman bir doktora görünmeye özen gösterin. Bu sayede sorunlarınızı kalıcı bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Basit gibi görünen bir sivilce bazen başa ciddi sorunların gelmesine neden olabilir. Bu yüzden oluşan sivilcelerinizi kesinlikle patlatmayın. Sivilcelerinizi patlatacak olursanız cildinizde kalıcı izler meydana gelebilir ve bu izleri ömrünüz boyunca yüzünüzde taşımak zorunda kalabilirsiniz.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10