Türk Bilgin
Küçük Salonlar İçin Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri – kucuk salon dekorasyon fikirleri

Küçük Salonlar İçin Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri

Küçük Salonlar İçin Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri

Küçük salonlara dekorasyon yaparken çok dikkatli davranmak gerekir. Odanın küçük olmasından dolayı odayı daha büyük gösterecek dekorasyon fikirlerine yönelmek daha faydalı olacaktır. Büyük bir salon için dekore edilmiş mobilyaları kesinlikle küçük salonlarda kullanmamak gerekir. Odayı daha büyük gösterecek fikirler ise;

  • İyi bir ışıklandırma sistemi küçük salonu daha büyük gösterebilir.
  • Minimalist mobilya ve aksesuar kullanımı küçük bir salonu daha büyük gösterebilir.
  • Duvar renginin beyaz olması salonu daha büyük ve ferah gösterir.
  • Perde seçiminde içeriye ışık geçirecek olan perdeleri tercih etmek daha geniş bir salon oluşturur.

Bu hususlar dikkate alınarak salon dekorasyonu yapıldığı zaman daha iyi bir dekorasyon yapılmış olur.

Küçük Salonlara Perde Seçimi

Küçük bir salon dekore ederken salonu daha büyük ve aydınlık gösterecek perdeler tercih etmek son derece önemlidir. Özellikle tül perdeler içeriyi daha geniş gösterme özelliğine sahiptir. Evin ambiyansını değiştiren en önemli şey perdedir. Bu sebeple hangi oda olursa olsun perde seçiminde çok dikkatli davranmak gerekir. Küçük bir salon için perde seçimi yapılıyor ise mutlaka açık renklerde perdeler tercih etmek gerekir.

Çünkü koyu renkli perdeler odayı saha sıkıcı ve daha küçük göstermeye sebep olur. Stor perdelerden de kaçınmak gerekir. Çünkü stor perdeler de odanın daha küçük görünmesine sebep olur. İçeriye ışık geçen perdeler tercih etmek aydınlık bir ortam oluşturduğundan daha geniş bir ortam oluşturur.

Küçük Salonlar İçin Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri – guzel kucuk salon dekorasyon fikirleri resimleriMobilya Seçiminin Püf Noktaları

Küçük salonlara dekorasyon yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir diğeri ise mobilya seçimi oluyor. Mobilya seçiminde daha minimalist ve daha küçük eşyalar seçmek hem kullanılan alanı genişletir hem de salonun daha büyük görünmesini sağlar. Salon çok küçükse eğer konsol ve vitrin gibi mobilyalardan kesinlikle uzak durmak gerekir.

Küçük Salonlar İçin Yapılabilecek Dekorasyon Fikirleri – salonu genis gosterecek dekorasyon onerileriKoltuk ya da kanepe seçerken de büyük bir takım almaktansa odaya sığabilecek ve odayı daraltmayacak kadar bir takım almak gerekir.

Orta sehpayı cam seçmek salonun daha geniş görünmesine yardımcı olur. Aksesuar seçimlerinde de minimalist davranmak gerekir. Daha çok duvarlarda aksesuar kullanmak uygundur.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10