Türk Bilgin
Öksürüğe Evde Ne İyi Gelir, Öksürük Nasıl Geçer, Evde Öksürük Tedavisi Nasıl Yapılır? – Oksuruge Evde Ne Iyi Gelir Oksuruk Nasil Gecer Evde Oksuruk Tedavisi Nasil Yapilir

Öksürüğe Evde Ne İyi Gelir, Öksürük Nasıl Geçer, Evde Öksürük Tedavisi Nasıl Yapılır?

Değerleri ziyaretçilerimiz, bu makalemizde sizlere öksürük nasıl geçer, öksürük neden olur, öksürüğe ne iyi gelir, evde öksürük için ne yapılabilir gibi sorulara cevaplar bulabileceğiniz güzel bir makale hazırladık.

Öksürük İçin Evde Ne Yapılabilir?

Öksürük, boğmaca, tüberküloz, astım, zatürree gibi çok cid­di hastalıkların belirtisi olabilir. Öksürüğün gerçek nedenini öğ­renmek için mutlaka doktora başvurun.

♦ Küçük küpler şeklinde karaturp doğrayarak fırın kabının içine koyun. Üzerine şeker serpin ve 2 saat fırında pişirin. Çıkardıktan sonra ezip sıkarak elde ettiğiniz turp suyunu cam şişe içine koyun. Günde 3-4 defa, yemekten önce ve yatmadan önce 1 tatlı kaşığı için.

♦ Karaturpun içini çıkarın ve açılan boşluğa az miktarda bal koyun. Birkaç saat sonra turp suyunu salacaktır. Oluşan suyu yetişkinler günde 3 defa 2 yemek kaşığı, 4-14 yaş ara­sındaki çocuklar ise 1 yemek kaşığı içebilir.

♦ Yatmadan önce 1 bardak sütün içinde 1 yemek kaşığı bal eritip için.

♦ 100 ml taze sıkılmış kuru soğanın suyunu yarım bardak bal ile karıştırın ve günde birkaç defa 1 tatlı kaşığı için.

♦ Reçel ve kuru armut aşırı öksürükte çok faydalıdır. Yüksek ateşte ise kuru armut kompostosu susuzluğu giderir. Bunun için 500 ml suyun içine 1 bardak doğranmış kuru armut koyup 20 dakika haşlayarak 4 saat demlendirin. Süzdükten sonra günde 4 defa, yemeklerden 30 dakika önce 100 ml için.

♦ Kuru öksürükte buhar banyosu çok etkilidir. 1 yemek ka­şığı okaliptüs yaprağı, 1 yemek kaşığı aynısefa çiçeği ve 1 yemek kaşığı meyankökü kaynar suda on dakika kadar demlenir. Solunan bu buhar öksürük için doğal bir şifa kaynağıdır.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10