Türk Bilgin
Osmaniye İsmi Nereden Geliyor Efsanesi Hikayesi Nedir? – Osmaniye Ismi Nereden Geliyor Efsanesi Hikayesi Nedir

Osmaniye İsmi Nereden Geliyor Efsanesi Hikayesi Nedir?

Akdeniz Bölgesinde yer alan Osmaniye ili isminin nereden geldiğine dair birçok şehir efsanesi bulunmaktadır. Osmaniye il adının nasıl oluştuğuna dair bilgileri toparladık ve sizlerle paylaşmak için bir araya getirdik. Yazımızın devamından Osmaniye il ismi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer henüz Osmaniye iline gitmediyseniz en kısa zaman içerisinde bu güzel şehri görmenizi tavsiye ederiz.

Osmaniye şehir isminin nereden geldiğine dair bölgede yaşayan hal çeşitli şeyler anlatmaktadır. Doğru bilgileri toparlayıp sizleri aydınlatabilmek adına araştırma yaptık ve şehir isminin nereden geldiğini öğrendik. Osmaniye ismi Osmanlıların bu yeri fethetmesinden sonra şehre verilmiştir. Osmaniye ismi Osmanlıları çağrıştırdığından şehre bu ismin verilmesi uygun görülmüştür.

Osmaniye ilimizi daha yakından tanımak isteyen takipçilerimiz web sayfamızda bulunan Osmaniye tanıtım videosunu izleyerek şehir hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Osmaniye İsmi Nereden Geliyor Efsanesi Hikayesi Nedir? – Osmaniye Ismi Nereden Geliyor

Osmaniye ismi nereden geliyor, Osmaniye şehir efsaneleri, Osmaniye şehir ismi anlamı hakkında sizlerde bildiklerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Osmaniye günümüzde yeni kurulan Korkut Ata Üniversitesiyle,42 tesisi faaliyete geçmiş Organize Endüstri Bölgesiyle süratle gelişim göstermekte olan bir şehrimizdir. Var olan Organize Sanayi Bölgesinde 64, 1.Tevsi bölgede 82, 2.Tevsi bölgede 27 olmak suretiyle 173 parsel yer alıyor. Tahsis edilmiş parsel adedi 171 olan kesimde faaliyetteki 42 kuruluş beraberinde Osmaniye OSB’de deneme üretimindeki 10 tesisin peşi sıra inşaatı devam etmekte olan 31 kuruluş daha da mevcut. Proje sırasında 25 kuruluş ve 2 kof parsel de Osmaniye OSB’de yer ediniyor. Hızla gelişen bir şehir olmasından dolayı nüfusu da her geçen gün artış göstermektedir.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10