Türk Bilgin
Parmak Burkulmasına Ne İyi Gelir? – Parmak Burkulmasina Ne Iyi Gelir

Parmak Burkulmasına Ne İyi Gelir?

Parmak burkulması en fazla gözlemlenen burkulma türlerinden birisidir. Durumun böyle olmasındaki en büyük neden şüphesiz parmaklarımızı gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanıyor olmamızdır. Parmak burkulmasına ne iyi gelir konusu oluşan burkulmaların şiddetli ağrı oluşturmasından dolayı merak edilmektedir. Parmak burkulması meydana geldiği zaman parmağı burkulan kişi oluşabilecek kötü durumların önüne geçmek adına öncelikli olarak soğuk uygulaması yapmalıdır. Bu soğuk uygulama parmağın şişmesini engellediği gibi ağrıların da hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Parmak burkulmasına ne iyi gelir konusunda yapılan araştırmalar sonucunda alternatif tıp dünyasında yer alan uzmanlar çok sayıda yöntem keşfetmiştir. Bu yöntemler burkulmaların kısa süre içerisinde geçmesini sağladığı gibi oluşan şişliklerin ve morlukların kısa süre içerisinde yok olmasına yardımcı olmaktadır. Eğer parmağınız burkulduysa makalemizin devamında yer alan bu yöntemlere göz atmanızda fayda var.

Zulfa otu, mercan köşkü yağı ve badem yapı iyi bir şekilde karıştırılır. Karışım iyice sağlandıktan sonra bu karışım burkulmanın yer aldığı bölgeye sürülerek narin bir şekilde masaj yapılır. Yapılan bu karışımla tatbik edilen masaj burkulan bölgedeki problemlerin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

Parmağınız burkulduğu zaman ince yapıda olan bir bezi ıslatıp buzdolabına koyun. Bez iyice soğuduktan sonra bezi çıkarın ve burkulan parmağınıza sarın. Yapacağınız bu soğuk uygulama da parmağınızın iyileşmesini sağlayacaktır.

Ayrıca durum ani bir şekilde meydana geldiyse burkulan bölgeye buz torbası kayarak da soğuk uygulama yapabilirsiniz. Yani yapılan her soğuk uygulamanın parmak burkulmalarında etkili olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenden dolayı burkulmalarda çeşitli soğuk uygulama yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10