Resul Dindar Kimdir? Resul Dindar Biyografisi

Resul Dindar Kimdir? Resul Dindar Biyografisi

Resul Dindar kimdir?, Resul Dindar kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Resul Dindar ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Resul Dindar burcu nedir? Resul Dindar memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Resul Dindar Biyografisi Resul Dindar Kimdir

–

Karadeniz ezgilerini son senelerde en güzel şekilde seslendiren isimlerden biri olma özelliğini taşır.Resul Dindar, 24 Ocak 1982 tarihinde Artvin, Hopa’da doğmuştur. Yaşamının büyük bir bölümü dünyaya geldiğu Hopa’da geçmiştir. 2005 senesinin Eylül ayında üniversitede okuyan abisinin yanında kalmak için İstanbul‘a gelmiş ve yerleşmiştir. Aslını söylemek gerekirse amacı garsonluk yapmak imiş.
İstanbul’a geldikten sonra dostlarıyla “So Bulurt” (Nereye Gidiyoruz) adında bir gurup kurdu. Bu gurup ile Karadeniz müziği yaptıktan 2 yıl sonra da gurup dağılmıştır.

Kısa bir süre sonra da 2008 yılı Temmuz ayında dostlarıyla birlikte sekiz üyeli Karmate (değirmen) grubunu kurdu ve grubun solistliğini yaptı. Karmate grubu ile birlikte “Nani” ve “Nayino” adlı albümleri çıkardı. 2012 yılında Resul Dindar guruptan ayrılarak müzik hayatına yalnız devam etti.

Resul Dindar, Karmate grubundan 4 arkadaşı ile beraber ayrıldılar ancak grup kurmadan birlikte çalıştılar. İlk çıkardıkları albüm “Divane” oldu.

Resul Dindar, söylediği şarkılarda Türkçenin yanı sıra, Karadeniz Bölgesi’nde konuşulan Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince gibi dilleri de kullandı.

Resul Dindar, Derya Batum Dindar ile evlidir.

Albümleri :
2009 – Nani (Karmate grubu ile)
2010 – Nayino (Karmate grubu ile)
2013 – Divane
2014 – Dalgalan Karadeniz

Yorum Yap

Şunlar da hoşunuza gidebilir