Türk Bilgin
Tavşan Eti Evde Nasıl Pişirilir? – Tavsan Eti Evde Nasil Pisirilir

Tavşan Eti Evde Nasıl Pişirilir?

Tavşan aşırı kanlı bir hayvandır. Genelde tavşan kış aylarında kesilip 1 gün karde bekletilir. Karda bekletilmesinin sebebi ise vücuttaki tüm kanların alınmasıdır. Eğer tavşanı hemen kesip pişiriseniz kan kokusundan dolayı yiyemezsiniz. Eğer etrafta kar yoksa tavşanı bir gün boyunca ipe asıp kanının süzülmesini bekleyiniz.

Tavşan eti hafif olması ile çok tercih edilen bir ettir. Tavşan eti beyaz et grubundan sayılmaktadır. Bu arada gelelim tavşan etinin nasıl pişirildiğine. Tavşan eti çok kolay pişen bir et türüdür. Tavşan eti en güzel olarak ızgarada pişmektedir. Pişim derecesi tavuk eti ile aynı orandadır.

Izgaranın közünü iyice harlayıp isten arınmasını sağlayın küçük lokmalar halinde dilimlemiş olduğunuz tavşan etlerini ızıgaraya atıp yaklaşık olartak 5 dk içerisinde altlı üstlü çevirin. Beğendiğiniz baharatlar var ise tavşan etine yedirin. Geriye bir tek şey kalıyor. Tavşan etini afiyetle yemek. He unutmadan tavşan eti ile domates sosu çok güzel bir uyum sağlıyor. Denemekte fayda var.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10