Türk Bilgin
Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir? – Topuk Catlaklarina Ne Iyi Gelir

Topuk Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

Topuk çatlakları özellikle uzun süre ayakta kalarak çalışan ya da gün içerisinde aşırı derecede yürüyen kişilerde gözlemlenen bir sorundur. Topuk çatlakları ile mücadele içerisinde olanlar topuk çatlaklarına ne iyi gelir konusunda bilgiye gereksinim duyduklarından dolayı sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz.

Soru: Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte arkadaşlarım sandaletlerini giymeye başladı. Benim ayak topuklarım aşırı derece çatlak. İnsanların ayak topuklarımı görmesinden utanıyorum. Psikolojim bozulmuş durumda. Topuk çatlaklarına ne yapılmalı bu konuda yardımlarınızı beklemekteyim.

Cevap: Boş yere canınızı sıkmayın. Bende aynı problemi yaşıyordum. Size şimdi bahsedeceğim uygulamayı bilakis kendim denedim ve topuk çatlaklarımdan eser kalmadı. Öncelikle en yakı eczaneye gidiniz. Para durumunuz iyi ise topuk rendesi alınız. Eğer fiyat uygun gelmezse yaklaşık olarak 1 TL ye satılan topuk taşlarından alınız. Her duşa girdiğinizde sıcak suyla temas eden topuklarınıza topuk taşını sürüp etlerin topuktan ayrılmasını sağlayınız. Banyodan çıktından yaklaşık yarım saat sonra topuklarınızı vazelinleyip uzanınız. Bu işlemleri belirli period ta uyguladığınızda topuk çatlaklarınızdan iz kalmayacaktır.

Topuk çatlakları en çok düşe gelen ayak sorunlarından bir tanesidir. Çoğu zaman çift taraflıdır. Bilhassa kadınlar için kozmetik olarak rahatsızlık verirken, ara ara da sızı sorununa sebep olurlar. Bu nedenden dolayı erken dönemde önemsenip tedavi edilmelerinde fayda vardır.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10