Unutkanlığı Önleyen Dualar Nelerdir?

Unutkanlığı Önleyen Dualar Nelerdir?

İnsan yaşamının her geçen gün karmaşık bir hal almasından dolayı birçoğumuz unutkanlık problemi ile yüzleşmek zorunda kalıyoruz. Unutkanlığı önleyen dualar sayesinde unutkanlığının yok olduğunu belirten inançlı kardeşlerimiz olduğundan dolayı sizlere unutkanlığı önleyen dualar hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Unutkanlığın nedenleri arasında sağlık problemleri de yer alabilmektedir. Eğer mevcut unutkanlığınız uç noktalarda ise kesinlikle alanında uzman bir doktora görünerek problemi tespit ettirmeye çalışın.

Soru: Unutkanlığı önleyen dua nedir? Aşırı derece unutkan birisiyim. Şunu ye bunu ye dediler ama ne yaptıysam nafile. Doktorada gittim bir dünya ilaç verdi lakin ne yaptıysam unutkanlığım geçmedi. Tek çare olarak Yüce Yaradan’ı görmekteyim. Bana unutkanlığı önleyici dua veya dualar lazım. Bu konuda bilgilendirme yaparsanız çok müteşekkir olurum. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Cevap: Sayın takipçimiz. Unutkanlık özellikle iş yaşamında insanı zor durumlara sokan bir durumdur. Küçükken nenemin öğretmiş olduğu bir duayı sizlerle paylaşacağım. Tek temennim sizlerinde fayda görmesidir. Gelin unutkanlığı önleyen dua neymiş bir göz atalım.

Her kim gusül abdesti aldıktan veya namazdan sonra el-müheymin ism-i şerîfini söylerse, kalbi aydınlanır, himmet ve şerefe kavuşur. Hafızası kuvvetlenir, unutkanlığı gider.

Unutkanlığı önleyen dualar hakkında sizlerin bildiğiniz farklı dualar varsa anlamları ile birlikte bu duaların neler olduğunu yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz. Yaptığınız her duanın Allah katında kabul olmasını temenni ederiz.

Yorum Yap

Şunlar da hoşunuza gidebilir