Türk Bilgin
Vücut Sağlığımız İçin Ne Yapmalıyız? 4 Tavsiye – Vucut Sagligimiz Icin Ne Yapmaliyiz 4 Tavsiye

Vücut Sağlığımız İçin Ne Yapmalıyız? 4 Tavsiye

Uyku:Modern hayat dinamiklerinin yetişkinlerde uyku vakitını azalttığını altını çizen uzmanlar, yetersiz uykunun kan basıncı ve kalp hızında değişikliklere niçin olduğunu ve kardiyovaskiler sistemi tesirlediğini belirtiyor. Yetersiz uyku; hipertansiyon, obezite ve diyabet gelişimini artırıyor.

Peynir:Hemen her öğünde severek tükettiğimiz peynirin içerdiği gıda değerleriyle cilt sağlığı ve güzelliğinde büyük ciddiye sahiptir. Peynir vitamin ve mineral bakımından çok varlıklı bir gıdadir. A, B6, B12, C, D, E ve K vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum, sodyum, çinko, bakır, manganez, selenyum ve florür mineralleri yönünden çok varlıklı olan bu gıda, bunların yanı sıra tiamin, riboflavin, niasin, folat, pantotenik asit ve kolin de içermektedir.

Kulak Kiri:Kulak kiri diye adlandırılan edilen buşon gerçekte bedenimizin ürettiği salgılardandır. Her insanın kulağı belli bir miktarda az ya da çok kir üretir. Kir kulak kanalını tıkadığı vakit sesin kulak zarına ulaşması zorlaşır. Bu halde ise hastalarda kulak tıkanıklığı, işitmede kayıp, kaşıntı ve daha seyrek kulak ağrısı oluşabilir. Uzmanlar, kulağın kendi kendini temizlediğini, bu salgıların üretiminin cilt yapısına bağlı olarak kimilerinde çok çok kimilerinde çok az olabildiğini belirtiyor. Kulağın içini kurcalamanın, kulak pamuğu gibi yabancı cisimlerle içini temizlemeye çalışmanın kulağın kendi kendini temizleme mekanizmasını bozduğu söyleniyor.

Yeşil Çay:Uzmanlar yeşil çayda antioksidan tesirnin yanısıra teanin tesirlerinin de öne çıktığını söylüyor. Günde 4-5 kupa yeşil çay içilmesiyle antioksidan alınabildiğini ve kalp-damar sistemine pozitif tesir sağlanabildiğini bildiren uzmanlar, yeşil çayın içerdiği teanin maddesinin de öğrenme, hatırlama, endişe bozukluğunu giderme üstünde pozitif tesirlerinin olduğunu ifade ediyor.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10