Türk Bilgin
Watsons kimin hangi ülkeye ait? Watsons Türkiye hangi şirkete ait – watsons kimin hangi ulkeye ait watsons turkiye hangi sirkete ait

Watsons kimin hangi ülkeye ait? Watsons Türkiye hangi şirkete ait

Bu makalemizde sizlere Watsons kimin hangi ülkeye ait ile alakalı ayrıntılı Şirket tanımı yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Watsons kimin hangi ülkeye ait? Watsons Türkiye hangi şirkete ait gibi yanıtları da bulabilirsiniz.

A.S. Watson Group’un bir parçası olarak 1841 yılından beri etkinlik gösteren Watsons, bugün 27 ayrı pazardaki 8000’den çok mağazasıyla dünyanın önde gelen {güzellik} ve şahsi bakım zincirlerinden bir tanesidir. Watsons Türkiye’ye 2005 senesinde Cosmo Shop’un 6 mağazasını devralarak girdi.  Watsons Türkiye, 75’den çok kentte 300’ün üstünde mağaza adedi ile Türkiye’deki zincir marketlerden biri oldu. Watsons Türkiye’nin {Genel} Müdürü Mete Yurddaş’dır.

Watsons kimin?
Watson (A.S. Watson), CK Hutchison Holdings Limited’in perakende ve tüketici bölümüdür. Hong Kong odaklı şirket 2005 senesinde Avrupa perakendecisi Marionnaud’un satın alınmasından sonrasında dünyanın en büyük sıhhat ve {güzellik} ürünleri perakendecisi oldu.

Watsons, 6 {binden fazla} mağaza ve bin 400’den çok eczane ile Çin (Çin, Hong Kong, Tayvan ve Macau), Singapur, Tayland, Malezya, Filipinler, Kore, Endonezya, Ukrayna ve Türkiye dahil 27 pazarda etkinlik göstermiştir.

Avrupa’da bin 700’den çok mağaza ile 17 değişik pazarda bulunmaktadır. Bu mağazalar Marionnaud, ICI Paris XL ve The Perfume Shop isimli 3 perakende markası altında operasyonlarını sürdürmektedir.

2000 senesinde Watson, İngiltere odaklı Savers indirim eczane zincirini satın aldı. Ardından Watson, Hollanda odaklı Kruidvat Grubu’nu devraldı ve bu satın alımla Watson 1900’ün üstündeki mağazayı işine ekledi ve Hollanda, Almanya ve Belçika pazarlarına girdi.

Rusya’da Spketr sıhhat ve {güzellik} perakende zinciri ile DC marka perakende eczane zincirlerini satın aldı.

Watson, 1972’de satın alınan PARKnSHOP süpermarketini denetim ediyor. ASW, şişelenmiş su, meyve suları, alkolsüz içecekler ve çay ürünlerinden, internasyonal şarap toptancısı ve dağıtıcısı vasıtasıyla şaraba kadar bir sıra meşrubat {sunuyor}. Sunkist alkolsüz içecekler amacıyla mahalli şişeler yapan Watson’s, Watson’s Water ve Juicy benzer biçimde meşhur içecek markalarına haizdir.

Yusuf Atasever

İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünden mezunum sizler için faydalı bilgileri kaleme alıyor ve yayınlıyorum. Doğru bilgiye daima buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

film izle Bilgi10