Yara İzi Düzeltme Estetiği Lazerle Yara İzi Ve Ameliyat İzi Tedavisi

Yara İzi Düzeltme Estetiği Lazerle Yara İzi Ve Ameliyat İzi Tedavisi

Yara İzi Düzeltme Estetiği Lazerle Yara İzi Ve Ameliyat İzi Tedavisi

Tıbbın giderek ilerlemesi kaza nedeni ile vücudunun her hangi bir yerinde yara izi kalmış olan kişiler için mucize niteliğinde sonuçlar oluşturmaktadır. Yara izlerini düzeltmek için plastik cerrahi yöntemi ile yapılan estetikler sonucunda çoğu yara izinde %100 oranında sonuç almak mümkündür. Cilt bütünlüğünü bozarak geçirilmiş olan tüm yaralanmalarda göze çok da hoş görünmeyen izler kalabilir. Cerrahi bir müdahalenin yapılabilmesi için bu izlerin vücudun herhangi bir yerinde olmasında hiçbir sakınca yoktur. Yani tüm vücut bölgelerine yara izi düzeltme operasyonu yapılabilmektedir.

İz Düzeltme Hangi Yaralar İçin Yapılır?

Bazı travmalardan sonra cerrahi müdahale gerektiren yaralar; iltihap gelişmesi, bazı cilt hastalıkları, cilt iltihapları, jilet yaraları, yanık yaraları ve bıçak yaraları gibi estetik bütünlüğü bozan yaralar için iz düzeltme estetik operasyonları yapılmaktadır. Yaralanmanın üzerinden ne kadar zamanın geçmiş olmasının yara izi düzeltme operasyonu yaparken hiçbir önemi yoktur. Yaralanma üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin yara düzeltme operasyonları yapılabilmektedir.

Daha önceden oluşmuş olan bir yara izini doğal görünür hale getirebilmek için skarlar üzerinde revizyon işlemi yapılarak yara düzeltme yapılabilmektedir. Tedavi seçenekleri yara izinin durumuna göre uzman doktorlar tarafından belirlenmektedir. Bazı izler için gerekli olan cerrahi müdahale bazıları için dermabrazyon veya kimyasal peeling seçenekleri ile yapılabilmektedir. Bazı yara izler için ise sadece lazer tedavileri yeterli olabilir. Hangi tedavi sisteminin uygulanması gerektiğine izlerin derecesi, izlerin sayısı, izlerin bulunduğu cilt alanı ve izlerin oluşum nedenleri belirlemektedir.

Yara İzi Tedavilerinin Fiyatları Ne kadar?

Yara izi yok etme operasyonları çeşitlerine göre değişim göstermektedir. Yara izi tedavi fiyatları, uygulanacak olan tedavi sistemlerine göre değişim gösterir. Çoğu zaman yara izini düzeltmek ve yara izinin kapladığı alan yara izi düzeltme fiyatlarında belirleyici olarak kullanılabilir. Cerrahi müdahalede, dermabrazyonda, lazer ve peeling tedavilerinde yara izinin bulunduğu cilt alanı, yara izinin büyüklüğü, yara izinin üzerinden ne kadar süre geçtiği ve yara izinin derinliğinin önemi büyüktür. Yara izi sildirme işlemi için öncelikli olarak doktor muayenesinden geçmek ve yaranın hangi sistem ile silineceğini belirlemek gerekmektedir.

Yorum Yap

Şunlar da hoşunuza gidebilir